jaki basen w ogrodzie
TESTY

Jaki wybrać basen w ogrodzie ? Poradnik i opinie.

Rate this post

Basen w ogrodzie? – pytamy, później zadajemy sobie następne pytanie – jaki wybrać? Czy jest coś bardziej przyjemniejszego niż kąpiel w basenie ogrodowym? Na pewno tak, ale kąpiel w basenie, gdy żar leje się z nieba – jest przyjemnością nie do przecenienia. Baseny ogrodowe zapewnią nam wiele zabawy i przyjemności w czasie gorącego lata.

basen w ogrodzie

Basen w ogrodzie ? Wiele osób ma ogromne rozterki: Czy wybrać basen dmuchany, basen rozporowy czy stelażowy.  Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje basenów ogrodowych. Baseny dmuchane, baseny rozporowe oraz baseny stelażowe. W zależności od naszych potrzeb, powinniśmy odpowiednio wybrać rodzaj basenu, tak aby służył nam jak najlepiej i spełniał powierzone mu zadania. Basen ogrodowy: Jaki wybrać? Jeżeli mamy małe dzieci, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup małego basenu dmuchanego, lub dużego basenu rozporowego dla zabawy dziecka z rodzicem.

  • Zdecydowanym plusem basenu rozporowego to niższa cena niż basenu stelażowego,
  • bezpieczeństwo dla dzieci, gdyż basen rozporowy w całości wykonany jest z materiałów miękkich, często gumy lub winylu. W przypadku kiedy posiadamy dzieci, jest to bardzo ważna cecha, wiemy, że nasze dziecko nie zrobi sobie krzywdy o krawędź basenu.
  • Basen rozporowy czy stelażowy? Baseny rozporowe są  łatwe w montażu. Nie powinniśmy również jednak zbyt się przejmować jego wytrzymałością, gdyż baseny takie zazwyczaj wykonane są z naprawdę wytrzymałych wysokiej jakości materiałów, sklejanych wielowarstwowo.

 

basen w ogrodzie

Baseny stelażowe są zdecydowanie większe konstrukcje niż baseny rozporowe. Dzięki  konstrukcji opartej na ramie zapewniają o wiele większą powierzchnię wody niż w przypadku basenu rozporowego. Trzeba jednak zaznaczyć, że baseny stelażowe nie są wykonane z gumy, co może być niebezpieczne dla małych dzieci pozostawionych chwilę bez opieki. Przy zakupie basenu stelażowego trzeba też pamiętać, że jego cena będzie zdecydowanie wyższa niż basenu rozporowego. W zamian za to dostajemy o wiele większą przestrzeń do zabawy i wypoczynku. Baseny stelażowe cechują się też dużą wytrzymałością, powinny wystarczyć więc na wiele lat.

Zapraszamy Państwa do naszego sklepu internetowego www.kochamzabawki.eu,  gdzie posiadamy szeroki wybór basenów ogrodowych

Prosimy kliknąć w link tutaj : baseny rozporowe bestway

Paweł Pietrusiak

Z wykształcenia inżynier informatyki - e-commerce. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem e-biznesu. Swoje artykuły publikuje na portalach internetowych, które związane są z moimi zainteresowaniami. Ojciec 13 letniego Filipa. Moje zamiłowania to nowe technologie, zabawki, kinematografia, sport i podróżowanie.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Bardzo pomocny wpis i porady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *