Parenting

Hulajnogi – czy są bezpieczne dla twojego malucha?

Mnóstwo maluchów marzy o hulajnodze. Taki zakup jest bardzo dobrą inwestycją. Hulajnoga pozwala bowiem dziecku spędzać czas aktywnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów. Dzięki temu hulajnoga będzie trwała i szybko się nie znudzi.

Istotne jest bezpieczeństwo

Najważniejszą podczas dobierania hulajnogi jest kwestia bezpieczeństwa. Powinniśmy więc zainwestować w hulajnogę znanej na rynku firmy. Produkt powinien mieć również certyfikat jakości. Tanie hulajnogi, których pojawia się na rynku coraz więcej często są niestety niezbyt solidne. Dużo mówi się o odpadających kółkach. Dlatego lepiej kupić trwałą zabawkę, która nie narazi naszego dziecka na niebezpieczeństwo podczas jeżdżenia. Wielu rodziców zastanawia się też nad wersjami składanymi. Musimy jednak pamiętać o tym, że tego typu hulajnoga może podczas zabawy złożyć się.

Dopasuj do wagi dziecka

Hulajnoga powinna też być dopasowana do wieku malucha. Zabawka musi być dobrana do wzrostu oraz wagi dziecka. O ile zakup za małej hulajnogi zdarza się naprawdę rzadko, o tyle wielu z nas może pokusić się na za dużą zabawkę. Sądzimy, że taki zakup jest bardziej ekonomiczny. Jednak taka hulajnoga będzie dla dziecka niewygodna i na długo może go zniechęcić do takiej zabawy.

hulajnogi
Klasyczna czy na trzech kółkach?

Klasyczne hulajnogi mają 2 koła. Taka hulajnoga będzie doskonała dla starszych dzieci. Należy jednak zwrócić uwagę również na wielkość kół. Małe kółka poliuretanowe z bez problemu sprawdzą się do jeżdżenia po równej nawierzchni. Gdy chcemy, żeby dziecko brało hulajnogę za miasto lub wycieczki po lesie, powinniśmy jednak kupić model z nieco solidniejszymi kółkami. Najlepsze są pompowane. Na takiej hulajnodze z powodzeniem dziecko będzie mogło poruszać się też po nierównościach. Hulajnogi na trzech kółkach nie są najlepsze dla dzieci, które które nie miały do czynienia z tą zabawką. Przy takiej konstrukcji trzeba nauczyć się sprawnie skręcać. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z hulajnogi z elektrycznym napędem.

Recenzje i opinie na temat najnowszych hulajnóg przeczytacie tutaj :

https://www.kochamzabawki.eu/hulajnoga-trojkolowa-opinie-czy-warto-kupic-n-24.html

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. […] Zobacz także : Bezpieczne hulajnogi […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *