Parenting Zabawki dla 3 latka

Dobieranie zabawek do wieku dziecka

Większość z nas pamięta swoje ulubione zabawki z dzieciństwa. Ulubioną lalkę, lokomotywę czy samochód na baterie wspominamy czasem jeszcze po wielu latach. Również powinniśmy jednak pamiętać o tym, że zabawki powinniśmy dopasować do wieku dziecka. Jedynie w takim wypadku będą one rozwijać i pomogą naszej pociesze rozwinąć przyszłe zainteresowania. Zabawki mają wartość edukacyjną, stymulują wyobraźnię. Można pokusić się na stwierdzenie, że to głównie one stanowią podwaliny przyszłej osobowości malucha Jednakże całkowicie inną ofertę sklep z zabawkami sprzedaje dla maluszków, a inny dla starszaków czy małych uczniów.

 

baseny nadmuchiwane dla dzieci

 

Na co jednak powiniśmy zwrócić uwagę dobierając zabawki dla dziecka?

 

Dobieranie zabawek do wieku dziecka

Dziecko z z czasem rozwija się, przyswaja bardziej zaawansowane umiejętności. A to sprawia, że zabawka powinna być do tych umiejętności dostosowana. Dzięki temu maluch sporo skorzysta z zabawy i rozwinie już opanowane umiejętności.

Jak dobrać zabawki dla niemowląt?

Najmłodsi rozwijają wzrok. To właśnie za pomocą tych zmysłów niemowlaki zaczynają poznawać otaczającą ich rzeczywistość. W to oznacza, że zabawki powinny być dopasowane do tej ciekawości świata. Dla maluszków idealne są głównie pluszaki, zabawki grające, pajacyki. Dla starszych dzieci warto kupić już duże klocki, pierwsze układanki. Dwulatkom warto również kupić maskotki, mające smutne minki. Takie zabawki pomożemy naszej pociesze doskonalić umiejętność poznawania swoich emocji. Sklep z zabawkami zwykle dla dwulatków przygotowuje też większy wybór klocków oraz stroje do zabawy w przebrania.

Jak wybrać zabawki dla przedszkolaków?

Sześciolatki maja już dużo umiejętności, których nie mają maluszki. Dlatego zabawki dla przedszkolaków powinny być dobrane do zainteresowań oraz rozwoju tego przedziału wiekowego. Przedszkolaki rozwijają już talenty. Dlatego sprawdzają się zabawki plastyczne. Sprawdzi się więc plastelina, kredki, skakanki. Przedszkolaki najczęściej kochają także ruch. Dlatego niejeden sklep z zabawkami dla przedszkolaków przygotował rowerki, piłki oraz zabawki ogrodowe. Chodzi tutaj o bujaki i huśtawki. Wiele dzieci lubi też namioty z tunelem. Takie akcesoria doskonale nadają się do zabawy z rówieśnikami. Zabawy zespołowej przedszkolak może nauczyć się też dzięki różnym grom strategicznym.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Marta says:

    Dobór zabawek do wieku dziecka bywa ciężkim zadaniem. Warto poczytać i zorientować się które zabawki są najlepsze aktualnie dla naszego dziecka. Ciekawy artykuł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *