Zabawki dla 3 latka

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki?

Zakup zabawek często jest poważnym wyzwaniem. Owym wyzwaniem najczęściej jest tutaj konieczności dojścia do kompromisu między marzeniami malucha, a decyzją dorosłych. Dzieci najczęściej marzą bowiem o zabawkach, które są akurat w modzie. Maluchy są bowiem bardzo
podatne na reklamę. Dzieci widzą także zabawki innych maluchów i zwykle chcą mieć identyczne komplety samochodów, modele RC, które widzą u kuzyna czy chodzącą lalkę, którą na Gwiazdkę dostała ich przyjaciółka. Rodzice zaś mają swoje własne wyobrażenia na temat zabawek i najczęściej chcą, aby zabawki miały też wartość edukacyjną. Co więc wziąć pod uwagę wybierając zabawki?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W sklepach stacjonarnych i internetowych oferujących zabawki znajdziemy produkty w różnej cenie. Autko czy lalkę dla naszego malucha z powodzeniem kupimy i za kilkanaście, i za kilkaset złotych. Powinniśmy jednak pamiętać o jakości wybieranych produktów. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby zabawki były bezpieczne. Powinny więc posiadać odpowiednie certyfikaty. Ważne jest, żeby na opakowaniu zabawki umieszczony był certyfikat CE. Jest on potwierdzeniem, iż zabawka spełnia restrykcyjne normy bezpieczeństwa przeyjęte w UE. Zabawki muszą pochodzić także ze sprawdzonych źródeł. Najlepiej decydować się na sprzedawców oferujących zabawki znanych marek. To nam zagwarantuje, że wyroby powstały z bezpiecznych dla dziecka komponentów.


zabawki
Czy drogie zabawki są najlepsze?

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy przede wszystkim drogie zabawki są sprawdzone. Otóż niekoniecznie. Z powodzeniem nawet tańsze artykuły dla dzieci mogą mieć potrzebne certyfikaty. Tak naprawdę cena nie gwarantuje bowiem jakości. Uzależniona jest przecież od szeregu czynników. Chodzi tu o narzuconą marżę, ilość dostawców czy źródło pochodzenia. Coraz więcej sklepów kupuje kupują bowiem nadwyżki produkcyjne od renomowanych firm. Taka współpraca sprawia, że mogą zaproponować swoim klientom markowe zabawki w niewygórowanych cenach. Takie produkty mają jednocześnie potrzebne atesty. W praktyce oznacza to, że renomowane zabawki są w zasięgu osób, poszukujących okazji cenowych.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. admin says:

    Bardzo konkretny i fachowy komentarz. Dziękuje i zapraszam do sklepu http://www.kochamzabawki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *