pokój dziecięcy na poddaszu
Akcesoria dla dzieci Parenting

Pokój dziecięcy na poddaszu

Pokój dziecięcy na poddaszu to idealne rozwiązanie na zagospodarowanie zazwyczaj dużego objętościowo pomieszczenia w domu. A komu zawsze za mało miejsca? Oczywiście dzieciom.

Rozwiązanie, które zapewni ogromny komfort zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Maluchy będą posiadały ogromną przestrzeń do zabaw, a rodzice przynajmniej w teorii zachowają resztę pomieszczeń w domu bez zabawek.

pokój dziecięcy na poddaszu

Jeśli chcemy poważnie podejść do tematu dziecięcego pokoju na poddaszu musimy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Pokój taki powinien zostać urządzany najwcześniej w wieku wczesnoszkolnym oraz za porozumieniem z latoroślą. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy dziecko będzie bało się spędzać czas na poddaszu.
Satysfakcja z możliwości podjęcia decyzji o zmianie lub urządzeniu swojego pokoju może pozytywnie zaowocować w podejściu jakie będzie miało dziecko. Wpłynie to z pewnością na jego stosunek do pokoju oraz ilość spędzanego w nim czasu.

Jak zorganizować pokój dziecięcy na poddaszu?


Pomysłów jest wiele. Poddasze często wyposażone jest w słupy i krokwie, które umożliwiają powieszenie hamaków czy wiszących foteli. Możliwość wybudowania łóżka lub tunelu. Zawsze można postawić kojec dla dzieci w salonie lub przy kuchni na widoku aby dziecko miało bezpieczną przestrzeń do zabawy.

Ciekawym rozwiązaniem, który można zastosować jedynie w pokoju na poddaszu, ze względu na przestrzeń, jest podzielenie przestrzeni na strefy: wypoczynku, spania, edukacji, zabawy czy aktywności fizycznej.


Dziecięcy pokój na poddaszu to idealny pomysł, który pomimo pracochłonności na pewno zaowocuję szczęśliwą zabawą oraz wesprze rozwój dzieci.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *