Pokój dziecięcy na poddaszu

Pokój dziecięcy na poddaszu

Pokój dziecięcy na poddaszu to idealne rozwiązanie na zagospodarowanie zazwyczaj dużego objętościowo pomieszczenia w domu. A komu zawsze za mało miejsca? Oczywiście dzieciom.

Rozwiązanie, które zapewni ogromny komfort zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Maluchy będą posiadały ogromną przestrzeń do zabaw, a rodzice przynajmniej w teorii zachowają resztę pomieszczeń w domu bez zabawek.

pokój dziecięcy na poddaszu

Jeśli chcemy poważnie podejść do tematu dziecięcego pokoju na poddaszu musimy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Pokój taki powinien zostać urządzany najwcześniej w wieku wczesnoszkolnym oraz za porozumieniem z latoroślą. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy dziecko będzie bało się spędzać czas na poddaszu.
Satysfakcja z możliwości podjęcia decyzji o zmianie lub urządzeniu swojego pokoju może pozytywnie zaowocować w podejściu jakie będzie miało dziecko. Wpłynie to z pewnością na jego stosunek do pokoju oraz ilość spędzanego w nim czasu.

Jak zorganizować pokój dziecięcy na poddaszu?


Pomysłów jest wiele. Poddasze często wyposażone jest w słupy i krokwie, które umożliwiają powieszenie hamaków czy wiszących foteli. Możliwość wybudowania łóżka lub tunelu. Zawsze można postawić kojec dla dzieci w salonie lub przy kuchni na widoku aby dziecko miało bezpieczną przestrzeń do zabawy.

Ciekawym rozwiązaniem, który można zastosować jedynie w pokoju na poddaszu, ze względu na przestrzeń, jest podzielenie przestrzeni na strefy: wypoczynku, spania, edukacji, zabawy czy aktywności fizycznej.


Dziecięcy pokój na poddaszu to idealny pomysł, który pomimo pracochłonności na pewno zaowocuję szczęśliwą zabawą oraz wesprze rozwój dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*