Moje ulubione warzywo -pomidory
Styl

Pomidor jest moim ulubionym warzywem

Odkąd pamiętam od małego dziecka (mniej więcej od siódmego roku życia) pomidor stał się moim ulubionym warzywem. Jedząc kanapki na przykład z masłem, żółtym serem lub szynką, najczęściej kładłem na wierzch pomidora (rzadziej ogórka zielonego). Lubiłem (i dalej lubię) często jeść samego pomidora, posypując go solą. Jedząc obiady na przykład młode ziemniaki ze schabowym, przeważnie jako dodatek jadłem pomidory ze śmietaną solą i mielonym pieprzem czarnym (rzadziej ogórka zielonego). Moją ulubioną zupą stała się pomidorowa (z makaronem lub ryżem).

W tym przypadku było pójście na łatwiznę – przygotowywana na bazie koncentratu pomidorowego, a nie świeżych pomidorów. Moim ulubionym sosem jest sos pomidorowy z dodatkami „Napoli” – używany do makaronu spaghetti. Moją ulubioną odmianą pomidora jest pomidor gałązka – pociąga mnie jego intensywny zapach, jak ze szklarni, z ogródka. Ale ponadto lubię też pomidorki koktajlowe oraz pomidory malinowe.

Żadne inne warzywo nie dorównuje wspaniałemu, wyrazistemu i jednocześnie delikatnemu (aksamitnemu) smakowi pomidora – to oczywiście moja subiektywna opinia. Do dziś kocham najbardziej pomidora i raczej się już to nigdy nie zmieni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *